Sizi Arayalım

Formu gönderin, kurs hakkında aklınızdaki soru işaretlerini giderelim.

Almanca Dil Kursu Almanca Dil Kursu

Almanca Dil Kursu

İş, meslek ve akademik kariyerde önemli dillerden biri olan Almanca, dünyada yaklaşık 120 milyon kişi tarafından konuşulmaktadır. Dünyanın yaygın lisanlarından biri olan Almanca özellikle Almanya, Avusturya, Lüksemburg, İsviçre’nin büyük bölümü ile İtalya’nın Güney Tirol bölümü, Romanya ve Polonya’nın kimi bölgeleri, Belçika’nın doğu kantonları ile Fransa’nın Alsas-Loren bölgesinde kullanılmaktadır.

Avrupa Birliği’nin resmi dillerinden biri olan Almanca, Hint-Avrupa dillerinin Cermen koluna bağlıdır. Geçmişi eski yaşam kültürlerine ve birikimlere uzanan Almanca, günümüzde geniş bir kültürel yapıya sahip olan Alman toplumunu birçok alanda temsil eder. Dünyanın pek çok değerli ve önemli sanatçı, tarihçi ve bilim adamları da Alman olmalarının yanı sıra eserlerinde de bu dili kullanmıştır.

Edebiyat, sanat, bilim, felsefe açısından, Goethe’nin, Bach’ın, Beethoven’ın, Kafka’nın, Marx’ın, Brecht’in, Hegel’in, Einstein’ın dilinin Almanca olduğu görülecektir. Dünyanın en önemli ikinci bilim dili, ikinci İnternet dili de Almancadır. Medya, iletişim ve bilişimdeki gelişmeleri Almanca öğrenerek yakından takip etmek mümkündür. Avrupa Birliği’nde de en çok konuşulan dil olan Almanca, bilimsel makale sayısı açısından ise birçok dili geride bırakmaktadır. Almanya aynı zamanda birçok yabancı bilim adamına burs veren, farklı ülkelerle öğrenci değişim anlaşmaları olan bir ülke konumundadır ki, bu da eğitim kariyerini yurt dışında yapmak isteyenler için büyük bir önem taşımaktadır.

Ayrıca Almanya’ya göç etmek – çalışmak isteyenler için Almanca çok önemlidir. Birçok meslek grubunda çalışabilmek için, yetkilendirilmiş kuruluşlardan farklı seviyelerde sertifikalar istenmektedir.

Teachera Dil Okulu 6 yıl AR-GE sonucunda özel olarak geliştirdiği, TTM metodu ve kişiye göre özelleştirilebilen eğitim sistemi ile 6 farklı seviyeden oluşan bir eğitim sunmaktadır.

TTM’in temel amacının ders sırasında ana dil kullanımını en aza indirerek ve dilsel refleksleri geliştirerek, hedef dilde düşünmeyi sağlamaktır.

 

Phone speaking club