Sizi Arayalım

Formu gönderin, kurs hakkında aklınızdaki soru işaretlerini giderelim.

Arapça Kursu Arapça Kursu

Arapça Kursu

Arapça, Hami-Sami dilleri ailesinin Sami koluna mensup bir dildir. Günümüzde 60 ülkede ve 246 milyondan fazla insan tarafından konuşulan Arapça, dünya genelinde en çok konuşulan 5. dil olup aynı zamanda Birleşmiş Milletler'de kabul edilen 6 resmî dilden birisidir.

 

Standart Arapça olarak kabul edilen bu dil (العربية الفصحى) El-Arabiyye el-fushâ (Fasih, Düzgün Arapça) olarak ifade edilir ve tüm Arap devletlerinin resmî dilidir. Arap Yarımadası ve Kuzey Afrika'da halkın çoğunluğunca, İran ve Türkiye'de ise Arap azınlıklarca kullanılan diller, Arapça'nın lehçeleridir. Standart Arapça herhangi bir ülkede halk dili olarak konuşulmamakla beraber resmî dil olduğu için eğitim görmüş her Arap standart Arapçayı anlar ve konuşabilir. Standart Arapça olarak kabul edilen dil Kur'an'ın dilidir. Kur'an Arapça olması nedeniyle Arap dili İslâm dininde özel bir yere sahiptir.

 

Teachera Dil Okulu’nun yabancı ve uzman eğitmenleri, özelleştirilmiş eğitim sistemi ve TTM metodu ile siz de dünya nüfusunun büyük bölümünün aşina olduğu bu dili öğrenebilir, profesyonel ve kültürel hayatınıza çok geniş bir yön çizebilirsiniz.

Phone Speaking Cafe