Sizi Arayalım

Formu gönderin, kurs hakkında aklınızdaki soru işaretlerini giderelim.

Fransızca Dil Kursu Fransızca Dil Kursu

Fransızca Dil Kursu

Hint-Avrupa dil ailesinin Roman alt birimi içerisinde yer alan Fransızca, eski Fransız sömürgesi ülkeler de dâhil olmak üzere 200 milyon insan tarafından kullanılmaktadır.

Fransızcanın 29 ülkenin resmi dili olması, profesyonel ve mesleki hayatınıza katkısını da açıkça ortaya sermektedir. La Francophonie olarak adlandırılan Frankofonlar, Fransızca konuşan uluslar topluluğudur. Birleşmiş Milletler ve uluslararası kuruluşların çoğunda resmi dil yine Fransızcadır. Tüm bunlar Fransızca eğitimi hakkında araştırma yapmanız için de oldukça geçerli nedenlerdir.

Fransızca, sık sık kültür dili olarak anılır. Zira bugün moda, gastronomi, sanat, mimari, edebiyat, müzik ve bilim denilince ilk aklımıza gelen ülkelerden biri Fransadır. Ülkenin sunduğu lezzetleri keşfetmek, Alpler ve Pirenelerde yürüyüş yapmak, Louvre Müzesini gezmek, Eyfel’de fotoğraf çektirmek, sözlerini anlamasak da Fransızca şarkılar dinlemek, Alain Delon, Catherine Deneuve ve Brigitte Bardot gibi yıldızların filmlerinin büyüsüne kapılmak, Tenten ve Asterix çizgi romanlarını okumak, Marie Curie, Pascal, Pasteur gibi tanınmış araştırmacıların yolundan gitmek, Sartre, Foucault, Bergson gibi filozofları anlamaya çalışmak Fransızcanın ve bu güzel kültürün bir parçası olmaktan gelir. 

Teachera Dil Okulu’nun yabancı eğitmenleri, özelleştirilmiş eğitim sistemi ve TTM metodu ile siz de dünya nüfusunun büyük bölümünün aşina olduğu bu dili öğrenebilir, profesyonel ve kültürel hayatınıza çok geniş bir yön çizebilirsiniz.

face to face french speaking