Sizi Arayalım

Formu gönderin, kurs hakkında aklınızdaki soru işaretlerini giderelim.

İspanyolca Dil Kursu İspanyolca Dil Kursu

İspanyolca Dil Kursu

500 milyona yakın kişinin ana dili olarak konuştuğu İspanyolca, ana dil olarak Çinceden sonra en çok konuşulan ikinci dildir. 22 farklı ülkede resmi dil olarak kullanılmaktadır.

Amerika'da Brezilya hariç, tüm Orta ve Güney Amerika ülkelerinin resmî dili İspanyolca'dır. En çok konuşulan diller sıralamasında üst sıralarda yer alan İspanyolcayı; Küba, Arjantin, Bolivya, Kolombiya, Kosta Rika, Şili, Ekvador, Guatemala, Meksika, Nikaragua, Porto Riko, Venezuela’nın sokaklarında duyabilirsiniz. Hatta Kuzey Amerika'nın bir bölümünde ( New México ve California) konuşulan İspanyolca, Amerika Birleşik Devletleri’nde de ağırlığını koruyan bir dildir. Ülkenin İngilizceden sonra en çok konuşulan dili İspanyolcadır. Bu durum da başta eğitiminiz olmak üzere seyahatleriniz ve iş olanakları için büyük önem taşımaktadır.

Profesyonel açıdan bakıldığında ise çok daha geniş bir tabloyla karşılaşmamız mümkündür: Birleşmiş Milletler, Avrupa Birliği, Amerikan Devletleri Örgütü, Afrika Birliği, Antraktika Anlaşması Sekreterliği, Latin Birliği, Karayip Ortak Pazarı gibi önemli kuruluş, bölge ve organizasyonlarda İspanyolcanın resmi dil olarak kullanılması, dil öğrencileri için açık bir fırsatlar zinciridir. Bu durumda İspanyolca öğrenmenin önemi, ilk ya da ikinci dil tercihi olarak çok daha net bir şekilde ortaya çıkmaktadır.

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de İspanyolcanın önemi artmaktadır. Her geçen gün İspanyolca konuşan ülkeler ile gelişen Ticari – Siyasi ve Kültürel ilişkiler sebebiyle, çeşitli alanlarda İspanyolca bilen yetişmiş insan kaynaklarına ihtiyaç duyulmaktadır.

Teachera Dil Okulu’nun yabancı eğitmenleri, özelleştirilmiş eğitim sistemi ve TTM metodu ile siz de dünya nüfusunun büyük bölümünün aşina olduğu bu dili öğrenebilir ve profesyonel hayatınıza çok geniş bir yön çizebilirsiniz.

Face to face speaking club