Sizi Arayalım

Formu gönderin, kurs hakkında aklınızdaki soru işaretlerini giderelim.

İELTS

of Teachera Language School

Hakkımızda

IELTS Nedir?

IELTS (International English Language Testing System) , kişilerin okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini titizlikle ölçen bir ingilizce seviye tespit sınavlarından biridir. Aynı zamanda dünyada en çok geçerliliği olan dil sınavlarının da başında gelir. İngiltere’deki bütün okulların kabul koşullarından biri ielts(IELTS) sınavından yeterli puanı almış olmaktır. Aynı zamanda çalışma izni gibi resmi durumlarda da ielts puanı, bir yeterlilik göstergesidir. Avusturalya, Birleşik Krallık, Kanada, ABD ve Yeni Zelanda’da hazırlanan ielts (IELTS) sınavı, 140’tan fazla ülkede 10.000 kuruluş tarafından tercih edilmektedir.

IELTS Sınavına Kimlerin Girmesi Gerekir?

IELTS sınavına ülkemizde üniversitelerin hazırlık atlama sınavlarından muaf olup lisans eğitimi almak, yüksek lisans yapmak, bankalarda çalışıp dil tazminatından faydalanmak ya da eğitiminize yurt dışında devam etmek istiyorsanız, IELTS sınavına girip gerekli puanı almanız gerekir. Başvurduğunuz organizasyona ve gelecek planlarınıza bağlı olarak IELTS Akademik ya da IELTS Genel Eğitim sınavlarından birini seçebilirsiniz.

IELTS Kursuna Katılabilmeniz İçin İngilizce Seviyenizin Ne Olması Gerekir?

Bu sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilerden, Genel İngilizce programımızdan Core Classlarda en az 6 seviyelik eğitimi tamamlaması beklenir.

Neden Teachera IELTS Kursunu Seçmelisiniz?

IELTS sınavında başarılı olabilmek için; gireceğiniz sınav içeriğine birebir uyumlu, Listening (dinlerken tablo tamamlama, boşluk doldurma, çoktan seçmeli sorular), Reading (çoktan seçmeli, bilgi ve başlık eşleştirme, cümle tamamlama, tablo tamamlama), Writing,(Akademik IELTS: 1. Bölüm – Grafik yorumlama, 2. Bölüm Kompozisyon Yazımı, Genel, IELTS : 1. Bölüm – Mektup Yazma, 2. Bölüm Kompozisyon Yazımı), Speaking (1. Bölüm – Sağlık, teknoloji, eğitim vb. genel başlıklarda karşılıklı soru cevap, 2. Bölüm : 1 dakika hazırlık süresi/ 2 dakika verilen konu hakkında konuşma, 3. Bölüm : 2. Bölümde verilen konuya bağlı fikir, kıyaslama, avantaj-dezavantajları hakkında konuşma), çalışmaları yapmanız, bu çalışmaların sonucunu görmek için de yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına girerek sınav tecrübenizi arttırmanız gerekir. 

Teachera Dil Okulunda tecrübeli IELTS eğitmenleri tarafından özel bir tarama testine tâbi tutulan öğrenciye çıkan sonuca göre özel bir ders ve çalışma programından oluşan hazırlık programı hazırlanır.

IELTS sınavında başarılı olmak için işinizi şansa bırakmayın!

Ücret ve detaylı bilgi için iletişim formumuzu doldurun hemen iletişime geçelim.