Sizi Arayalım

Formu gönderin, kurs hakkında aklınızdaki soru işaretlerini giderelim.

TOEFL

of Teachera Language School

Hakkımızda

TOEFL Nedir?

TOEFL, üniversiteler tarafından en çok tercih edilen İngilizce seviye tespit sınavıdır. Yurtdışı eğitim ve iş imkanları için, İngilizce bilginizin göstergesi olan TOEFL’dan gerekli puanı almanız gerekir. TOEFL sınav başvuruları 7/24 resmî sitesinden yapılmaktadır. TOEFL 4 ana bölümden oluşur ve her branş 30 puandır. Sınavda alınabilecek maximum puan 120’dir.

TOEFL İBT® sınavı, İngilizceyi üniversite seviyesinde kullanma ve anlama yeteneğinizi ölçer ve dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerinizi akademik görevleri yerine getirirken ne kadar iyi bir şekilde birleştirdiğinizi değerlendirir. TOEFL İBT® sınavı İngilizce olarak yapılır ve internet üzerinden yürütülür. Giriş de dahil olmak üzere tamamlanması toplamda dört buçuk saat süren dört bölüm (Listening, Reading, Speaking ve Writing) vardır.

İnternet aracılığıyla yürütülen TOEFL İBT® sınavı, İngilizce konuşulan ülkelerde eğitim görme yolculuğunuzun önemli bir parçası olduğu kadar, ülkemizde üniversitelerin hazırlık atlama sınavları, yüksek lisans ve doktora programlarına geçiş ve dil tazminatı hakkı elde etmek için kullanılır.

TOEFL Kursuna Katılabilmeniz İçin İngilizce Seviyenizin Ne Olması Gerekir?

Bu sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilerden, Genel İngilizce programımızdan Core Classlarda en az 6 seviyelik eğitimi tamamlaması beklenir.

TOEFL Kursuna Katılabilmeniz için İngilizce seviyeniz yeterli değilse ne yapmanız gerekir

TOEFL Kursuna katılabilmeniz için şu anki İngilizce seviyeniz yeterli değilse, öncelikle genel amaçlı İngilizce programları ile bu seviyeye gelmenizi sağlıyoruz.

TOEFL sınavı dört kısımdan oluşan dil becerisini ölçen bir sınavdır. Bu nedenle dilin dört alanının da eş zamanlı olarak hedef puanınıza göre geliştirilmesi için yapılan çalışmaları içermelidir.

Teachera’nın Core Classes eğitim programları Uluslararası Dil Sınavlarında başarılı olmanızı sağlayacak becerileri geliştirmeniz üzerine planlanmıştır. Genel Amaçlı İngilizce Programlarımızın, dilin dört becerisini de geliştirmeyi hedeflemesi bu konuda işimizi çok kolaylaştırmakta ve hedefinize ulaşmakta gerekli tüm ihtiyaçlarınızı karşılamaktadır.

Neden Teachera TOEFL Kursunu Seçmelisiniz?

TOEFL sınavında başarılı olabilmek için; gireceğiniz sınav içeriğine birebir uyumlu, Reading (akademik metinlerde parça okuma ve sorulara cevap verme), Listening (konuşmaları, sınıf tartışmalarını ve sohbetleri dinleme, ardından soruları yanıtlama), Speaking (bilinen bir konu ile ilgili fikir belirtme, okuma ve dinleme görevlerine göre konuşma), Writing (okuma ve dinleme görevlerine göre kompozisyon yanıtları yazma, yazarak bir fikri destekleme) çalışmaları yapmanız, bu çalışmaların sonuçlarını görmek için de yeterli sayıda gerçek zamanlı deneme sınavlarına girerek sınav tecrübenizi arttırmanız gerekir.

Teachera Dil Okulunda tecrübeli IELTS eğitmenleri tarafından  özel bir tarama testine tâbi tutulan öğrenciye çıkan sonuca göre özel bir ders ve çalışma programından oluşan hazırlık programı hazırlanır.

TOEFL sınavında başarılı olmak için işinizi şansa bırakmayın! TOEFL Kursunda ve TOEFL sınavında başarılı olmak için ihtiyaç duyacağınız tüm bu çalışmaların hepsini bulabilirsiniz.