Sizi Arayalım

Formu gönderin, kurs hakkında aklınızdaki soru işaretlerini giderelim.

YDS

of Teachera Language School

Hakkımızda

YDS KURSU

YDS (Yabancı Dil Seviye Tespit Sınavı), Türkiye’de yüksek lisans, doktora yapmak, yabancı dil bilmeyi gerektiren bir bölümde devlet memuru olmak, bankalarda çalışıp dil tazminatı almak, üniversitelerde okutman ve öğretim görevlisi olmak için kişilerin girip, başarılı olması gereken bir sınavdır. Kısacası YDS, IELTS ya da TOELF gibi akademik bir sınav olma özelliğini taşır.

YDS Sınavına Kimler Girebilir?

YDS sınavına, kamu personelleri, yüksek lisans adayları, akademisyen olmak isteyenler ya da doktora ve doçent adayları YDS sınavına girebilir. Bununla birlikte KPSS A grubu adayları, KPSS lise ve önlisans adayları ile üniversite 3. ve 4.sınıfta okuyan öğrenciler de girebilir. Bunların dışında ise YDS sınavına sanatta yeterlilik çalışmalarına başvuracak kişiler, tıp ve diş hekimliğinde uzmanlık hedefleyenler ve yurt dışında aldığı yükseköğretim programını bitirip denklik almak isteyenlerde başvuru yapılabilir.

YDS Sınavına Girmek İçin Yabancı Dil Seviyeniz Ne Olmalıdır?

Bu sınavlara hazırlanmak isteyen öğrencilerden, Genel İngilizce programımızdan Core Classlarda en az 3 seviyelik eğitimi tamamlaması beklenir.

Özel bir tarama testine tâbi tutulan öğrenciye, gerçekleştirmek istediği hedefe yönelik programlar hazırlanarak birebir destek verilirken, grup derslerine katılımı sağlanır.

 

Özel olarak geliştirdiğimiz YDS programlarımız hakkında detaylı bilgi almak için bilgi formumuzu doldurabilir, irtibat numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.